نقش باورهای مثبت در موفقیت

  باورهای منفی چگونه در ما شکل گرفت؟

ما با استعداد و توانمندی های بزرگی به دنیا می آییم اما اغلب با افکاری که از دوران کودکی ونوجوانی درضمیرناخودآگاه ما شکل می گیرد برنامه ریزی منفی می شویم و وقتی یک فکر هزاران بار در ذهن ما تکرار شود به باور تبدیل می شود ،باورهای ما حاصل تکرار هزاران بار یک فکر است،باورهای محدود کننده ما از دیده ها وشنیده های ما از اطرافیانمان در خانواده ,مدرسه, دوستان و افراد جامعه، رادیو و تلویزیون شکل گرفته است وقتی در خانواده یا اجتماع  بطور ناخودآگاه برچسب بی لیاقتی ،بی ارزشی و ترسو یاناتوان می خوردیم در واقع باورهای بی لیاقتی و ترس و ناتوانی و بی ارزشی در ضمیرناخودآگاه ما ثبت می شد و ما هم آرام آرام باور کردیم انسان بی لیاقت ،بی ارزش وناتوانی هستیم.

وقتی تلفن یا زنگ خانه ما به صدا در می آمد و با پدر یامادر ما کار داشتند وآنها می گفتند بگو ماخانه نیستیم  و این عمل را روزها و ماهها تکرار می کردند در واقع باور دروغگویی در ما شکل گرفت و ما به انسان ناصادقی تبدیل شدیم،وقتی در منزل لیوانی از دست ما افتاد و شکست و گفتند کار کی بود لیوان را شکست و ما گفتیم  کار من بوده و تنبیه شدیم دیگر هیچ وقت مسئولیت کار های خودمان را نپذیرفتیم در واقع باور اینکه مسئولیت پذیری مساوی است با تنبیه در ذهن ما شکل گرفت.اگر بخواهم مثال بزنم شاید هزاران مثال دیگر در باور سازی منفی را در خودمان پیدا کنیم.

مغز ما یه کارخانه دارد و محصول آن فکر است و افکارغالب یعنی افکاری که بیشترین تکرار را در مغز ما دارد تبدیل به باور می شود وباورهای ما زندگی ما را می سازد اگر باور دارید انسان توانمندی هستید در بیرون از ذهن هم شما انسان توانمندی می شوید.

وقتی رزونامه ها و تلویزیون  اخبار و حوادث هولناک را تماشا می کردیم در واقع داشتیم باورهای محدود کننده را در خود ثبت می کردیم و باورهای قدرتمند ما را روز به روز محدود تر شد و مانع رشد وپیشرفت ما در زندگی شده اند. با آگاه شدن از این موضوع ما دیگر انتخاب می کنیم چه باورهایی در خودمان ایجاد کنیم و کنترل زندگی خودمان را در دست می گیریم.دیگر کنترل زندگی ما در دست رادیو ،تلویزیون ،اخبار، روزنامه و افراد جامعه و خانواده نیست.

کنترل ورودی های ذهن برای باور های جدید

باور

باور

ولی مهم اینست که هیچکس مقصر نیست و نبوده زیرا  نه ما و  نه اطرافیانمان از این موضوعات هیچ آگاهی نداشتیم هیچگاه آموزشی در این مورد ندیده بودیم ،هیچ مهم نیست از کجا می آییم ،مهم اینست که حال انتخاب کنیم به کجا می رویم،  و اکنون که از این موضو ع آگاه شدیم  بنابراین از این پس باید ورودی های ذهن خودمان را فیلتر کنیم یعنی اینکه هر برنامه ای را در تلویزیون تماشا نکنیم البته پیشنهاد سرنوشت ساز من به شما این است که تلویزیون را برای یکسال از زندگی خود کنار بگذارید و نتایج فوق العاده آنرا در زندگی خود به وضوح خواهید دید،خواندن روزنامه بخصوص مطالعه صفحات حوادث روزنامه را کنار بگذارید و بجای آن کتاب های انگیزه بخش مطالعه کنید،از این پس در رفت و آمد و نشست و برخواست با دوستان و اطرافیان خود دقت بیشتری کنید زیرا آنها تاثیر بالایی بر روی باورهای شما دارند.ما تبدیل به کسانی می شویم که بیشترین رفت و آمد را با آنها داریم.

شما میانگین پنج نفر از افرادی هستیدکه در روز بیشترین وقتتان را با آنها می گذرانیدشما در هیچ چیزاز پنج نفراول اطرافیانتان بالاتر نخواهید رفت نه در موفقیت نه در ثروت،نه دراعتقادات و نه در هیچ چیزدیگر.

http://khademipour.com/1396/10/05/%d8%ac%d9%85%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d8%a7%da%a9%db%8c%d8%af%db%8c-%d9%85%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

تمام اتفاقات خوب وبد شما توسط باورهای شما خلق شده است به هر آرزو وهدفی که فکر می کنیم,  باورهای ما مدام از درون به ما می گوید نه بایست! نه تو نمی توانی! تو توان انجام این کار را نداری! تو لایق نیستی!دیگران با استعدادهای خاص به این همه رشد و موفقیت دست پیدا کرده اند!توبی استعدادی!تونمی توانی مدام ترس و نگرانی را به ما القا می کند.

باور

ولی من به شما با قدرت و ایمان قلبی می گویم:

شما انسان ارزشمندی هستید در درون هریک از شما استعداد و توانمندی های فوق العاده ای وجود داردشما به دنیا آمده اید تا هدف، رسالت و ماموریتی خاصی را به انجام برسانید شما اشرف مخلوقات هستیدپس حرکت کن! وباورهای جدید را در ذهن خود بسازید زیراخوشبختی وشادمانی شما در باورهای جدید شما نهفته است.

ساخت باورهای جدید

وقتی من شروع به تغییر افکار و باورهایم کردم کار آسانی نبود من بسیار سخت گیر بودم نسبت به خودم زیرا می دانستم در حال ساختن بنای جدیدی درمغز خودم هستم ،اولین کاری که کردم گوش دادن و نگاه کردن به اخبار، رادیو ،تلوزیون و فیلم های منفی را یکبار برای همیشه کنار گذاشتم و شروع به مطالعه کتاب های موفقیت کردم خیلی برایم لذت بخش است مطالعه، هنوز هم بعد از پدر و مادر بهترین دوست من کتاب است زیرا انفجار بزرگی در درون من به وجود آورد.

سعی کردم در روابط با اطرافیانم حد ومرز قائل شوم و دوستان منفی و را از فهرست دوستان خودم خارج کنم دیگر با هرکسی نشست و برخواست نمی کردم و  دوستان مثبت و جدیدی به لیست خودم اضافه کردم ورودی های ذهنم را کاملا کنترل می کردم زیرا می دانستم در حال ساختن باورهای جدیدی هستم که زندگیم را روز به روز از هر لحاظ بهتر و بهتر می کرد.

باور

باور

ذهن مدام در حال ترساندن و متوقف کردن ما می باشد بنابراین اگر خواهان تغییر باور هستیم باید مجدد برنامه ریزی ذهنی شویم و کار ساده ای نیست چون ضمیرناخودآگاه ما سالها به این طریق برنامه ریزی شده است وتمام تلاشش را برای حفظ حالت موجود انجام می دهد.یکی از بهترین و کاربردی ترین راههای نفوذ به ضمیرناخودآگاه وبرنامه ریزی مجدد آن استفاده از تصویر سازی ذهنی وجملات تاکیدی مثبت است.

چگونه تصویرسازی ذهنی کنیم؟

توسط | 1396-10-05T18:02:27-01:00 آذر ۲۶ام, ۱۳۹۶|دسته‌بندی نشده|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

سلام مهدی خادمی پور هستم نویسنده کتاب موفقیت با تصویرسازی ذهنی مربی و مدرس توسعه فردی،بیش از 10سال است در زمینه موفقیت تحقیق و پژوهش میکنم سالهاست با مطالعه زندگی و کتاب های افراد موفق جهان سعی دارم جهان را به جای بهتری برای زندگی انسانها تبدیل کنم.

درج دیدگاه